ENVisceralinė terapija

Visceralinės terapijos šaknys glūdi gilioje senovėje. Prieš daugelį amžių įvairių susirgimų gydymui ją naudojo Kinijoje, Tailande, Indijoje, Tibete, Filipinuose ir Rusijoje. Visceralinę terapiją antram gyvenimui prikėlė ir išpopuliarino profesorius, RMA akademikas, Visceralinės chiropraktikos specialistų asociacijos prezidentas Aleksandras Ogulovas. 1994 metais ši metodika praėjo klinikinius bandymus ir buvo užpatentuota kaip „Organizmo funkcinės būklės korekcija“. Dabar šį metodą plačiai taiko įvairių šalių osteopatai, taikomosios kineziologijos ir manualinės medicinos specialistai. Visceralinė terapija tiria ir vertina vidaus organų paslankumą ir padėtį bei šių faktorių įtaką atskiro organo ir taip pat viso kūno funkcijoms.

Šio metodo esmė ir tikslas – dirbant rankomis per priekinę pilvo sienelę suaktyvinti kraujotaką ir medžiagų apykaitą, normalizuoti vidaus organų padėtį, pašalinti venų bei limfmazgių sąstovį ir vidaus organų spazmus, įjungti organizmą i susireguliavimo procesą.

 Ne visai aišku, kodėl ir kokius vidaus organų judesius būtina atstatyti.

Gyvenimas – tai judesys. Kūne, kaip ir gyvenime viskas juda, teka ir vibruoja. Mes pratę apie kūno judesius galvoti tik kaip apie kaulų ir raumenų judėjimą. Tačiau kūne vyksta ir daugiau subtilių biologinių judesių. Kūne viskas pastoviai juda: struktūra, skysčiai, maisto medžiagos, energija. Kiekvienas kūno organas juda savo orbita ir savo ritmu; jis turi savo padėtį ir savo judesių laisvę. Būtent šiuos vidaus organų funkcinio aktyvumo duomenis ir vertina specialistas, užsiimantis visceraline chiropraktika. Jei organo funkcinis aktyvumas sutrikęs, tai įvyksta aukščiau minėtų veiksnių pakitimai. Vienų susirgimų atvejais būdingas organo judesio bei paslankumo sumažėjimas viena ar keliomis kryptimis, kitiems susirgimams, priešingai – stebimas padidintas kai kurių organų paslankumas. Visceralinės manipuliacijos atstato organo vidinį paslankumą, todėl pagerėja kraujo ir limfos apytaka bei nutekėjimas. Kiekviename „sergančiame“ organe, kaip taisyklė, aptinkama nervinės šaknelės parezė ir kraujagyslių spazmas. 
Grįžti atgal