ENGILIAI FOLKE

„Nors esu baigusi pedagogines dailės ir dizaino studijas, čia mano kelionė nesibaigė. Vis atrandu kažką, ką trokštu išbandyti, patirti savo kailiu. Gi tiek visko! Žinoma, blaškausi menų srityje, o šiuo metu apsistojau ties folkloro dainavimu, vytinių juostų audimu ir fotografija.“

Folklorą atradau dar mokykloje, tiesa, tada šokau lietuvių liaudies šokius. Muzika žavi nuo ankstyvos vaikystės. Būdama penkiolikos nusipirkau savo pirmąją gitarą, kuria, beje, grosiu ir jums. Atvykus studijuoti į Šiaulius taip pat norėjau užsiimti kažkuo panašaus. Šitaip netikėtai atsidūriau apeiginio folkloro ansamblyje „Rėda“. Taigi, nuo 2015 metų aktyviai dainuoju, dalyvauju koncertinėje veikloje, buvome susibūrę į modernaus folkloro grupę „Vadauja“. Visos šios patirtys atvėrė kūrybinę skrynią, leido save pažinti iš naujo: išgirdau savo prigimtinį balsą, ėmiau kurti aranžuotes folkloro dainoms, atradau tai, kas ramina ir suteikia daug malonumo.

Noriu tuo pasidalinti su jumis!

Kviečiu visus: vyrus ir moteris, jaunimą ir brandų jaunimą į pusiau tradicinio folkloro kelionę. Kodėl pusiau? Todėl, kad daina ta pati kaip ir protėviai dainavo, tik garsas šiuolaikinis. Jo bus subtiliai ir neperkrautai, tiek, kad mums būtų lengviau nerti giliai į folką. Jeigu muzikuojate, mielai kviesiu prisijungti barškučiais, dambreliais ar kažkuo, ko aš ir pavadinimo nežinau. Kviesiu pabūti bendrystėje, bendrame tiksle sukurti harmoningą aplinką, kuri gydys mūsų kūnus ir sielas.

Laima Visockienė
Grįžti atgal