EN



Apie miegą

 Miegoti ir vėl labai madinga ! Nuo miego kokybės gerinimo iki lėtinės nemigos gydymo nemedikamentinėmis priemonėmis

doc. dr. Alicja Juškienė, kognityvinės elgesio terapijos krypties psichologė-psichoterapeutė ir supervizorė, Mindfulness mokytoja, LSMU dėstytoja ir mokslininkė, Miško terapijos gidė

Daugeliui iš mūsų miegas yra malonus ir laukiamas, vienas pagrindinių šaltinių atgauti jėgas. Be to, pakankamos trukmės kokybiškas nakties miegas atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant optimalią fizinę ir psichologinę sveikatą . Kita vertus, šiandieninėje visuomenėje dažnai galime girdėti: „nėra laiko miegoti“, „miegas tik silpniems“, „pamiegosiu, kai numirsiu“. Šiuos ir kitus mitus paneigsiu atskleisdama naujausius neuromokslo ir miego medicinos atradimus. Pasidalinsiu gairėmis, o gal net triukais kaip kokybiškai miegoti, kaip tam susikurti pačias geriausias sąlygas.

Užsiėmimo metu paliesiu ir nemigos temą. Kai nemiga tampa ilgalaike mūsų palydove tai gali signalizuoti ne tik apie fizinę ar psichologinį sutrikimą, bet pati savaime nemiga tampa liga. Gera žinia – ji gydoma ir išgydoma. Lėtinės nemigos pirmo pasirinkimo įrodymais grįstas ir pripažintas visame pasaulyje gydymas yra Kognityvinė elgesio terapija nemigai (KET-N). Užsiėmimo metu aptarsiu pagrindinius jos principus, supažindinsiu su miego dienoraščiu ir kaip jį naudoti. Ir kas žino, gal tai padės pagerinti jūsų miegą?

 




Grįžti atgal