ENJUOKO JOGA IR SVEIKATA

Juokas gydo. Juokas labai gerai gydo. Gydymas juoku turėtų būti įtrauktas į visų ligų gydymo priemonių sąrašą. Gydymas juoku ypatingai veiksmingai padeda įveikti patiriamą stresą ir neutralizuoti pyktį.

Kas dieną mes patiriame didesnius ar mažesnius įvykius, aktyvuojančius mūsų reakciją į pavojų. Pavojų galime pašalinti dviem būdais: pabėgti nuo jo arba nugalėti (pašalinti) pavojų. Jei manome, kad pavojaus neįveiksime – bėgame ir aktyvuojama baimės emocija. Jei manome, kad pavojų įveiksime – kovojame ir aktyvuojama pykčio emocija. Abi emocijos sukelia įtampą ir labai stipriai aktyvuoja mūsų kūną bei parengia fizinei iškrovai.

Veiksmingiausias, greičiausias, efektyviausias ir pigiausias būdas panaikinti įtampą ir atpalaiduoti kūną, yra juokas.

Juoką moksliniu pagrindu pradėta tyrinėti nuo 1979 metų, kai Norman Cousins publikavo knygą „Ligos istorija“. Joje jis aprašė, kaip išsigydė iš mirtinos ligos juoko ir pozityvių emocijų pagalba. Indų gydytojas Madan Kataria apjungė juoką su kvėpavimu ir 1995 metais pradėjo praktikuoti Juoko jogą parke su 5 žmonėmis. Šiuo metu priskaičiuojama virš 7000 juoko jogos klubų daugiau, kaip 60 šalių.

Juoko joga, tai pratimų seka, apjungianti besąlygišką juoką ir kvėpavimo jogą (pranajama). Juoko joga skirta atpalaiduoti ir nuraminti mūsų kūną bei protą. Juokdamiesi visu kūnu sužadiname galingus, teigiamus savo kūno, proto ir emocijų pokyčius. Ypatingai veiksminga, kai išgyvenate pyktį, patiriate stresą ar jaučiate depresiją.

5 didžiausios gydymo juoku naudos:

1.            Gerina nuotaiką ir sukuria daugiau džiaugsmo.

2.            Padeda įveikti stresą ir sumažinti agresiją.

3.            Stiprina sveikatą.

4.            Gerina gyvenimo kokybę

5.            Formuoja teigiamą požiūrį į gyvenimą bei sunkumus. 

Juoko jogos pratimų mokys Mykolas Truncė, porų psichologas, konsultantas, lektorius, šeimų išsaugojimo specialistas. Mykolas 2012 m. yra baigęs Dr. M. Kataria Juoko jogos mokyklos mokymus ir nuo to laiko taiko juoko jogą savo gyvenime bei profesinėje veikloje padėdamas klientams įveikti stresą, agresiją bei depresiją.
Grįžti atgal