ENAJURVEDA PER ŠIUOLAIKINIO ŽMOGAUS PRIZMĘ

Doc. Goda Denapienė dalinsis savo žiniomis, kaip šiuolaikinis mokslas įrodo Ajurvedos tiesas, kaip tai galima pritaikyti savo sveikatai ir gerbūviui kasdieniniame gyvenime.

Goda Denapienė - VU Santaros klinikinų gastroenterologė, medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto medicinos fakulteto docentė, Ajurvedos akademijos lektorė. Pasaulio gastroenterologų organizacijos narė, Lietuvos gastroenterologų draugijos narė, Amerikos gastroenterologų kolegijos (ACG) narė.

Profesinės domėjimosi sritys: Ajurvedos moksliniai įrodymai, integravimo galimybės į šiuolaikinę mediciną, sveika mityba ir gyvensena; uždegiminės žarnų ligos, mikrobiota, Helicobacter Pylori ir su ja susijusi patologija, gastroezofaginio refliukso liga.

1992 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto gydomosios medicinos specialybę, 1995 m. šeimos medicinos rezidentūrą, 1998 m. gastroenterologijos rezidentūrą. 2003 m. apgynė medicinos mokslų disertaciją. Stažavosi universitetuose Vokietijoje (Magdeburge, Vupertalyje), Italijoje (Romoje, Parmoje). Savo žinias kasmet pildo respublikinėse ir tarptautinėse mokslinėse medicininėse konferencijose.

Nuo 2012 m. domisi Ajurveda, holistine, inegralia medicina. Studijavo ajurvedą, jogą Ajurvedos Akademijoje (Lietuva), Haridvare DSVV universitete (Indija), Rishikeshe (Indija), Faridabade Jiva institute (Indija), Keraloje (Indija).

Vadovėlio „Klinikinė gastroenterologija“ bendraautorė, virš dešimties tarptautinių klinikinių studijų tyrėja ir pagrindinė tyrėja, keliolikos straipsnių tarptautiniuose ir respublikiniuose moksliniuose žurnaluose bendraautorė, į respublikines ir tarptautines medicinines konferencijas kviečiama lektorė.

Mokslu pagrįstos Ajurvedos temomis skaityti pranešimai mokslinėse konferencijose Lietuvoje, LR Seime, Turiba ir Latvijos universituose (Latvija), Pasauliniame Ajurvedos kongrese Koblenze (Vokietija), Indijos ambasadoje Budapešte (Vengrija), tarptautiniame jogos suvažiavime Haridvare DSVV universitete (Indija).
Grįžti atgal