EN4 stichijos

Nors visi esame individualūs, tačiau tuo pat metu daugeliu dalykų esame panašūs vienas į kitą.

Mūsų protas taip surėdytas, kad labai norime „sudėlioti į lentynėles“, priskirti kiekvienam savo vietą, prognozuoti elgesį, kuo tiksliau atpažinti poreikius, motyvuoti. Todėl yra sukurta begalė įvairių tipologijų.

Viena iš jų – keturios stichijos. Užsiėmime susipažinsime su keturiomis pagrindinėmis asmeninėmis savybėmis, pavadintomis stichijomis (Vanduo, Ugnis, Oras ir Žemė). Šių elementų savyje mes turime visi, bet dažniausiai dominuojantis būna vienas arba du. Kaip ir gamtoje, nei viena stichija nėra geresnė, svarbesnė, pranašesnė už kitą, šie tipai irgi nėra vienas už kitą geresni ar blogesni, jie tiesiog kitokie, jų temperamentas, poreikiai, norai ir požiūris į pasaulį skiriasi. Šie temperamento tipai yra prigimtiniai, nesikeičia visą gyvenimą. Galima išmokti naujų elgesio modelių, tačiau bazinė motyvacija išliks visuomet ta pati. Todėl kalbėsiu apie ir apie vaikus, ir apie suaugusius. Savo arba savo vaiko stichijos atradimas padeda pasirinkti profesiją ar darbo stilių, nekaltinti savęs dėl savo poreikių, priimti geresnius sprendimus ir lengviau atrasti savo laimės kelią, taip pat geriau suprasti ir motyvuoti savo vaiką. Visi pastebime ir matome, kad vaikai (o taip pat ir suaugusieji) yra skirtingi. Be abejonės, net ir tos pačios šeimos vaikai!

Paskaitoje kalbėsime ne apie tai, kaip pakeisti kitus ar save, o kaip priimti ir suprasti bei geriau su visais susikalbėti. Ypač tai svarbu tada, kai kitas žmogus (vaikas, antroji pusė, bendradarbis, kaimynas) yra „ne toks kaip aš“.

Užsiėmimą veda Asta Petrauskienė, psichologė (profesinė praktika – 12 metų), konsultuojanti individualiai „gyvai“ ir Skype, vedanti paskaitas, seminarus, su kolegėmis rengianti psichologines stovyklas moterims. Dirbdama tiek su vaiku, tiek su suaugusiu pirmiausia stengiasi užmegzti šiltą emocinį kontaktą, nori, kad klientas pasitikėtų, jaustųsi priimamas ir saugus. Savo darbe naudoju kognityvinės – elgesio terapijos technikas, NLP metodus. Mėgstu pažinti žmones ir padėti jiems pažinti save.
Grįžti atgal