ENKung fu kaip gyvenimo būdas

KUNG FU – JEET KUNE DO ir Rytų sveikatingumo praktikų (kinų daosų, indų jogos, Cigun, Tai Či) MOKYTOJAS VYTAUTAS KARKLELIS
 
VISUOMENINĖS ORGANIZACIJOS „SUGRĮŽK Į SAVE“ VADOVAS
 
Aš Rytų filosofija susidomėjau dar paauglystėje stebėdamas legendinio Kung fu meistro ir mokytojo Bruce Lee, sukūrusio „stilių be stiliaus“ Jeet kune do, filmus. Tai, kas prasidėjo nuo noro sustiprinti save fiziškai, tapo viso gyvenimo dvasinės jėgos paieškomis. Aš daugiau nei tris dešimtmečius praktikavau Rytų kovos menus (daugiausiai Kung fu, Jeet kune do), bei įvairias sveikatingumo praktikas kaip kinų daosų, indų joga, ypač kinų ilgaamžiškumo vidinės energijos didinimo sistemą Cigun. Gilinausi į jų filosofiją, ieškojau viso to esmės. Norėjau suprasti, kokią įtaką tai daro žmogui ir mokėti parinkti, kokia sveikatingumo praktika, kokiam žmogui tinkamiausia. Per daug metų gilinimosi tarsi įgavau suvokimo raktą į ne vieną tūkstantmetį kauptą ir patikrintą senovės šventraščių išmintį apie gyvenimo prasmę ir džiaugsmą. Užsiimdamas šiomis praktikomis žmogus nepaklysta materialiame informaciniame pasaulyje ir tampa ramus, be to, tai gali perteikti savo vaikams. Visos sveikatingumo praktikos geros, kurios skatina tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Tačiau tik reikia atrasti tokius Mokytojus, kurie sugeba jas tinkamai perteikti, o tokių yra nedaug, nes jie ugdosi dešimtmečiais. Supratau tai, kad, kol neišgydai žmogaus dvasios, negali jo ligų gydyti. Tu turi žmogų mokyti – duoti mąstymo, fizinius pratimus, kad paieškotų savo ydų, kurios jį stabdo ir yra jo nesėkmių priežastis. Pirmiausiai mokau pažvelgti sau į vidų, aiškinu, kaip tai padaryti. Per užsiėmimus ugdomas gėris širdyje, skaidrus protas, šviesios mintys ir jausmai. Duodami pratimai taip pat padeda ugdyti ir analitinį protą, atveria meninius gebėjimus, vaizduotę, įžvalgumą. Ne vienam mano mokiniui tai padėjo pakeisti gyvenimą iš esmės – išspręsti sveikatos problemas, sukurti šeimyninę laimę, atrasti tikruosius gyvenimo pašaukimus, o svarbiausia - atrasti savyje ir sustiprinti visaverčiam tikro žmogaus gyvenimui būtinas vertybes – gėrį, meilę, sąžiningumą, nuoširdumą, teisingumą, padorumą, tikėjimą Dievu ir kovą, kad gyvenime nebūtum pasyvus. Būtent tai padeda pasveikti dvasiai ir yra raktas į daugelio problemų sprendimą. Taip pat per užsiėmimus ugdomas sąmoningumas, kad žmogus būdamas geras materialiomis vertybėmis mokėtų naudotis teisingai, nepakenkdamas savo dvasingumui. Nors atrodytų tą patį pratimą - kiekvienam duodu skirtingai. Kiek žmonių, tiek būdų tą pratimų pateikti. Skirtingi žmonės, priklausomai nuo savo charakterio, intelekto, nuo gebėjimo analizuoti, skirtingai priima. Rimtą informaciją perteikiu kiekvienam suprantama kalba. Festivalyje Mandala Mokytojas Vytautas pasakos apie Kung fu žodžio reikšmę, šio kovos meno esmę, naudą žmogaus fiziniam ir dvasiniam gyvenimui, taip pat - kuo skiriasi Kung fu suvokimas Rytuose ir Vakaruose bei pasidalys su klausytojais, kaip šis kovos menas pakeitė jo paties gyvenimą.
 
Mokytojas susirinkusiems parodys keletą Kung fu veiksmų ir aiškins, kaip šio kovos meno pratimai gali padėti keisti žmogaus charakterio savybes, įtvirtinti viduje svarbias tikro žmogaus vertybes bei kovoti su savo trūkumais ir silpnybėmis. Festivalyje bus galima pamatyti Kung fu užsiėmimams naudojamus kostiumus – keleto jų dizainą yra sukūręs ir pirmasis Lietuvoje užpatentavęs pats Mokytojas. Norintiems bus galimybė individualiai pasikonsultuoti su Mokytoju, kokia sveikatingumo praktika tam žmogui tinkamiausia pagal jo būdą, intelektą bei norimus pasiekti gyvenime tikslus.
 
www.sugrizkisave.lt
 Grįžti atgal