ENGRAFIKA

Grafika – tai vaizduojamosios dailės šaka, pasižyminti didžiule technikų gausa. Linoraižinys yra medžio raižiniui artima iškiliaspaudės grafikos technika, kuri ypatinga tuo, kad linoleumas yra lengvai raižoma minkšta medžiaga. Jis yra daug minkštesnis nei medis ar metalas, tad galutinis rezultatas gaunamas kur kas greičiau. Meniniais tikslais linoleumas pradėtas naudoti 20-ojo amžiaus pradžioje. Iš pradžių jis buvo naudojamas mokomaisiais tikslais ir mėgėjų, kadangi buvo pigesnė alternatyva medžiui ar metalui. Kiek vėliau ši medžiaga išpopuliarėjo, ją pradėjus naudoti žymiems menininkams, tokiems kaip Pablo Picasso ir Henri Matisse.

Linoraižinio technika reikalauja gan daug kantrybės, susikaupimo ir kruopštaus darbo, tad kuriant atsiribojama nuo varginančių minčių, susikoncentruojama į darbo procesą. Užsiėmime susipažinsime su linoraižinio technika ir sukursime po nedidelį autorinį grafikos kūrinėlį.

Užsiėmimą ves Eglė Petravičiūtė – menininkė, vedanti grafikos, keramikos ir tapybos užsiėmimus, o savo kūrybą pristatanti Eglu vardu. Nuo pat vaikystės Eglė domėjosi tradiciniais menais ir su laiku atrado, kaip kūrybos procesas gali mums padėti sulėtinti įsibėgėjusį gyvenimo tempą, atrasti vidinę ramybę ir tapti laimingesniais. Eglė yra įsitikinusi, jog kūryba kiekvienam padeda palaikyti gerą emocinę savijautą. Daugiau www.eglustudio.lt
Grįžti atgal