ENŽvakių liejimas

Ilona Pocevičiutė – Liaudies meistrė. Domisi keramika jau trisdešim vienerius metus. Aktyviai dalyvaujanti parodose, projektuose, stovyklose.

Žvakės mus lydi visą gyvenimą: nuo gimimo iki mirties. Žvakės saugo nuo perkūno, deginamos namuose sugeria blogą energiją ir apsaugo namus nuo piktųjų dvasių. Žvakės taip pat vienos iš pagrindinių atributų, naudotų archainių apeigų metu. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, bet pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę.

Užsiėmimo metu sužinosime žvakės atsiradimo istoriją, aptarsime su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technlogiją ir būdus. Susipažinsime su senoviniu bičių vaško liejimo procesu. Susėdę ratu, jausdami vienas kito petį ir bičiulišką šilumą, pajusime nepaprastą natūralaus vaško ir pikio skleidžiamą Užsiėmimo metu sužinosime žvakės atsiradimo istoriją, aptarsime su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technlogiją ir būdus. Susipažinsime su senoviniu bičių vaško liejimo procesu. Susėdę ratu, jausdami vienas kito petį ir bičiulišką šilumą, pajusime nepaprastą natūralaus vaško ir pikio skleidžiamą.
Grįžti atgal