ENEkstatiniai šokiai

Ekstatiniai (dar vadinami laisvieji ar intuityvūs) šokiai – tai savęs išraiška per muziką ir judesį. Tai viena aktyvios meditacijos formų, greta tokių praktikų kaip Osho dinaminė meditacija, Inner Dance ir kitų, skirta nuraminti nuolat aktyviam protui ir pasinerti į šią akimirką. Tačiau priešingai nuo daugelio kitų meditacijų, rimtų ir suvaržytų taisyklėmis, ši yra visiškai laisva ir džiaugsminga.

Šias jausmus ir emocijas išlaisvinančias praktikas žmonės atlieka nuo neatmenamų laikų – seniau pasipuošę ritualiniais rūbais, mušdami būgnus ir šokdami aplink degančius laužus, o šiandien – jaukiose erdvėse skambant didžėjų leidžiamai muzikai.

Nuo daugeliui įprastų diskotekų ir klubų vakarėlių e-šokiai skiriasi tuo, kad kaip ir kitų meditatyvių praktikų metu, dėmesys yra nukreipiamas tik į savo vidų. Šokant susitelkiama tik į save ir leidžiama tai daryti aplinkiniams. E-šokiai skirti ne porelėms mėgautis vienas kitu, ne priešingos lyties atstovams vilioti ir juo labiau ne žiūrovams žavėti.

E-šokiuose nėra tinkamų ir netinkamų žingsnelių ir judesių, apsirengimo stiliaus, net nėra geros ir blogos muzikos. Vieninteliai mokytojai, paskui kuriuos seka jūsų kūnas – skambanti muzika ir širdies balsas. Praktikos metu protas ilsisi – nebando užmegzti kontakto, nevertina, nesistengia ir visiškai nesirūpina tuo, kaip atrodote iš šalies, nes stebėtojų nėra. Vienintelis stebėtojas slepiasi jūsų vidinėje tuštumoje ir visiškoje ramybėje net ir skambant trankiai muzikai.

Praktikos metu dalyvių prašysime laikytis tik trijų taisyklių: 1) gerbti erdvę ir kitų šokėjų privatumą, netrukdyti vieni kitiems, 2) nesikalbėti tarpusavyje ir 3) nesinaudoti telefonais, fotoaparatais bei vaizdo kameromis. Žiūrovai praktikos erdvėje nėra pageidaujami – prašome gerbti dalyvių privatumą.

Festivalyje „Mandala“ Ekstatinius šokius ves Gražvydas (Mangalam). Šokių aikštelėje skambės įvairių žanrų ir stilių muzika, tačiau specialiai atrinkta ir struktūruota pagal jos energiją, turinį ir tempą. Vibracijas kels Rytų (Indijos, Nepalo, Tibeto ir kt.) dvasinės muzikos motyvai, gamtos medicinos dainos iš Pietų Amerikos, griaudės energingi Afrikos būgnai ir, žinoma, Vakarų pop ir elektroninės muzikos perlai.

Gražvydas daugiau kaip 20 metų užsiima DJ ir muzikos prodiusavimo veikla, organizuoja ir veda renginius, praktikuoja jogą ir meditaciją. Idėjų aktyvių muzikos ir šokio meditacijų projektams Gražvydas sėmėsi JAV, Tailande, Indijoje, taip pat autentiškose Pietų Amerikos šamanų ceremonijose.
Grįžti atgal